Dla Ciebie Ojczyzno… Konkurs recytatorski w naszej szkole

„Dla Ciebie Ojczyzno…” – pod takim tytułem odbył się naszej szkole Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół i Przedszkoli. Gościliśmy trzydziestu siedmiu recytatorów z siedemnastu przedszkoli i szkół podstawowych powiatu płockiego. Uczestników jury oceniało w trzech kategoriach: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VII. Jurorzy wysoko ocenili umiejętności recytatorów, przyznając w kategorii przedszkolnej same najwyższe tytuły „Złotej Liry”, a w pozostałych dwóch tylko Srebrne i Złote Liry”. Najwyższe nagrody – Grand Prix –  zdobyli: kat. przedszkola – Marcelina Zdunkiewicz z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Drobienie; kat. klasy I-III – Julia Konieczkowska ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie; kat. klasy IV-VII – Maciej Bogdan ze Szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie.

Recytatorów oceniało jury w składzie: klasy IV-VII – Milena Kolibczyńska (przewodnicząca jury, polonistka, dziennikarka Gazety Wyborczej Płock), Magdalena Kosielińska (dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie), Urszula Chotlewska (kierownik Biblioteki Gminnej w Radzanowie); przedszkola i klasy I-III – Łukasz Jarzyński (przewodniczący jury, aktor), Katarzyna Kobrzyńska (wicedyrektor ZSP w Rogozinie, nauczyciel ed. wczesnoszkolnej), Beata Kapowicka (bibliotekarka).

Nagrody uczestnikom wręczył Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo i Krzysztof Czerwiński – radny gminy Radzanowo. Wójt Ziemkiewicz pogratulował recytatorom i przygotowującym ich nauczycielom wysokiego poziomu występów. Podkreślił też wagę patriotyzmu w kształtowaniu młodego pokolenia i rolę poezji w formowaniu gustów i wrażliwości dzieci i młodzieży. Wyraził też nadzieję, że Rogoziński konkurs może stać się początkiem karier aktorskich dla wielu utalentowanych recytatorów.

Podczas przerwy z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił szkolny zespół muzyczny NO NAME, prowadzony przez Norberta Pałysę i Jerzego Jakowskiego.

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół i Przedszkoli przygotowały nasze nauczycielki: Olga Sawicka (główny koordynator), Beata Kisio, Krystyna Tron, Marlena Kącicka. Współorganizatorem konkursu było Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Konkurs był częścią gminnego programu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pełna lista nagrodzonych (w kolejności występowania)

Przedszkola

Amelia Karwowska