Klasy młodsze wyjechały na zieloną szkołę

W dniach 14 i 15 mają uczniowie klas 1-3 wyjechali na Zieloną Szkołę do Sendenia, gdzie czekały na nich różne atrakcje. Najpierw wszyscy udali się do Nadleśnictwa w Łącku. Tam dzieci oglądały ekspozycję przyrodniczą i dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat roślinności oraz zwierząt leśnych, zamieszkujących te tereny. Wyposażeni w nową wiedzę wrócili pieszo do ośrodka i ze smakiem zjedli wspólnie obiad.

Po nim przyszedł czas na zabawę w terenie, która dostarczyła wielu emocji i wrażeń. Uczniowie poszukiwali ukrytego skarbu za pomocą GPS-u i rozwiązywali przygotowane zagadki. Ponadto wzięli udział w warsztatach dotyczących sposobu ponownego użycia odpadów po hasłem Szkolny recykling. Na zakończenie pierwszego dnia, nieco zmęczeni, ale zadowoleni skosztowali kiełbasek z ogniska, spędzając miło czas na placu zabaw.

Dzień drugi również przyniósł moc wrażeń. Po śniadaniu dzieci poznały zasadę działania kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, zobaczyły zabawki działające dzięki energii słonecznej. Z kolei w drodze powrotnej zwiedziły Stadninę Ogierów w Łącku, gdzie przewodnik zapoznał je z funkcjonowaniem stadniny, a następnie udali się na przejażdżkę platformą po lesie. Zadowoleni i wzbogaceni o nowe wiadomości oraz doświadczenia wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły. Poniżej relacja zdjęciowa autorstwa Marty Ostrowskiej