Podróż w Dolinę Muminków

22. maja grupę „Dzielnych Skrzatów” odwiedziła Agnieszka Karolak – mama Wiktorii. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom bajkę Tove Jansson pt.: „Opowiadania z Doliny Muminków”.

Przedszkolaki z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały przepięknie ilustrowanej  bajki, która poruszyła serca i pokłady wyobraźni dzieci. To później miało swój wydźwięk w pracach plastycznych. Życie Muminków i ich przyjaciół z doliny skupia się wokół domu mamy i tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci małych słuchaczy.

Po wysłuchaniu baśni i wykonaniu ilustracji przedszkolaki zostały poczęstowane przez gościa przepysznymi cukierkami.

Kolejnym dzieckiem wylosowanym przez Wiktorię został Filip Pejta, który już niebawem zaprosi bliską osobę do przeczytania dzieciom  bajki w naszym przedszkolu.