Bliżej Europy

Od kilku lat propagujemy w naszej szkole ideę integracji europejskiej. W tym roku ponownie zorganizowaliśmy Dzień Europy. Uczniowie wszystkich klas, przygotowane przez anglistki – Joannę Lis i Sylwię Witkowską, zabrali na na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy ciekawą historię tego kraju, przypomnieliśmy sobie obyczaje i wspaniałą kulturę. Młodzież samodzielnie przygotowała prezentacje wideo o zespołach muzycznych The Beatles, The Queen i brytyjskich piłkarzach. Usłyszeliśmy również „Odę do radości” – hymn Europy i kilka innych kompozycji nawiązujących do europejskiego święta w wykonaniu szkolnego zespołu No Name i naszych absolwentów, muzykujących w zespole ADHD. Muzycznie młodzież przygotowali Norbert Pałysa i Jerzy Jakowski. Dekoracje sceniczną wykonała szkolna plastyczka Marlena Kącicka.