Ślubowanie klasy pierwszej

15 września obchodziliśmy Święto Szkoły. Jak co roku tego dnia odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Dla pierwszakówh, ich rodziców, bliskich, ale i dla nas było to wielkie wydarzenie.

Pierwszaki rozpoczęły od części artystycznej. Wszystkie wspaniale przygotowane, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Chwilę później złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, po czym dyrektor szkoły, specjalnym ołówkiem, pasował wszystkich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińa w Rogozinie. Program przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej Małgorzata Majewska.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, którzy skierowali wiele ciepłych słów pod adresem uczniów i całej społeczności szkolnej. Wielu z nich obdarowało maluchy specjalnymi suwenirami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Sylwester Ziemkiewicz – Wójt Gminy Radzanowo, Jolanta Sochacka – przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo, ks. dr Janusz Wiśniewski – proboszcz Rogozińskiej parafii, Krzysztof Czerwiński i Sławomir Trojanowski – radni rady gminy Radzanowo, Marcin Kuczkowski – sekretarz urzędu gminy w Radzanowie. Ewa Kukawska – przewodnicząca rady rodziców naszej szkoły, przedstawicielki Stowarzyszenia „Anielski Kredens” i Ewa Przygoda, która pomaga nam w pozyskiwaniu sponsorów dla rady rodziców.

W gronie gości znaleźli się także Waldemar Hińc z synami Lechem i Witoldem – potomkowie patrona naszej szkoły. Waldemar Hinc, w słowach skierowanych do zebranych, wrócił pamięcią do swoich lat spędzonych w tej szkole. Podkreślił, że szkoła ma wielu wspaniałych absolwentów. Rodzice klas pierwszych mogą skopiować zdjęcia ze ślubowania w sekretariacie szkoły.