Klasy pierwsze na spotkaniu autorskim z Dorotą Gellner

Któż z nas nie pamięta piosenek „Ogórek, ogórek, zielony ma garniturek” czy „Zuzia, lalka nieduża”? Ich autorką (i wiele, wielu innych) jest Dorota Gellner. Ta znakomita poetka dla dzieci złożyła wizytę w Rogozinie. Mogliśmy ją gościć dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Radzanowie – Filia w Rogozinie, i pań bibliotekarek, Urszuli Chotlewskiej (kierownika biblioteki gminnej) i Beaty Kapowickiej (kierującej filią w Rogozinie).Na spotkanie przybyły nasze pierwszaki. Podczas spotkania pani Dorota czytała swoje wiersze, uczyła dzieci piosenek, a nawet tańczyła. Po spotkaniu złożyła dedykacje i autografy na swoich książeczkach, które otrzymały wszystkie dzieci. Nasze maluchy podziękowały poetce kwiatami i śpiewem. Zaśpiewaliśmy jedną z jej najbardziej znanych piosenek „Podajmy sobie ręce”. Po spotkaniu Dorota Gellner wyraziła uznanie dla aktywności pierwszaków. Z pierwszakami obecne były, i przygotowały do wizyty poetki, ich wychowawczynie: Anna Śliwińska i Małgorzata Majewska.