Warsztaty profilaktyczno-edukacyjne

W środę i w czwartek (10 i 11 października) odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczno-edukacyjne. Wzięły w nich udział wszystkie dzieci. W zależności od wieku trenerzy-edukatorzy zrealizowali trzy projekty: „Potrafię być sobą”, „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” i „Cukierki”.

Wszystkie programy miały na celu przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i odurzających, wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie i samooceny, kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z inny mi, naukę postaw asertywnych.

Programy przeprowadzili edukatorzy z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka.

Pomysłodawczynią warsztatów była szkolna pedagog, Maria Wieczorek. Relacja zdjęciowa z warsztatów kliknij