Przedszkolaki uczyły się opieki nad zwierzętami

W środę, 10 października, wszystkie grupy przedszkolne pojechały do Czerniewa, aby spotkać się z myśliwymi z Koła Łowieckiego „TROP Płock”. Prowadzący spotkanie Andrzej Czerniakowski oraz Jacek Gackowski opowiedzieli dzieciom czym zajmują się myśliwi, jak pomagają zwierzętom, dokarmiając je, chroniąc, obserwując ich zachowania w rożnych porach roku.

Przedszkolaki miały okazję do poznania różnych środowisk przyrodniczych oraz kształtowania opiekuńczej postawy wobec zwierząt i roślin leśnych. Po wizycie w leśniczówce wszystkie dzieci poszły z myśliwymi do podsypu dla bażantów oraz do paśnika dla saren. Na zakończenie prowadzący przygotowali ognisko wraz z kiełbaskami oraz zapoznali dzieci z myśliwskim przywitaniem „Darz Bór!”.

Pomysłodawczynią spotkania była Kamila Zielińska, wychowawczyni grupy 6-latków.