Podchody warszawskie

25 października klasy 2. i 3. wyjechała na wycieczkę do Warszawy, gdzie uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Podchody po warszawsku”. Zanim jednak dzieci udały się na Stare Miasto,  wybrały się  do Planetarium „Niebo Kopernika” na seans filmowy pt.„Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dzięki temu, dowiedziały się, dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać, jak zmieniają się pory dnia i roku oraz co dzieje się na niebie.

Następnie wyruszyli w kierunku Kolumny Zygmunta, na Stare Miasto, skąd rozpoczęli 2 godzinny spacer, wykorzystując przy tym interaktywną kartę edukacyjną. Pomagając Jerzemu Baryczce w poszukiwaniu zaginionego towaru wykonywali wiele zadań, dowiadując się niezwykle cennych informacji dotyczących Warszawy.

W dalszej części odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci stworzyły swoje wizje przestrzeni Starego Miasta, tym samym, ułatwiając zapamiętanie zdobytych informacji podczas spaceru. Z powstałych prac utworzona będzie profesjonalna ekspozycja, która zostanie zaprezentowana w Centrum Zdrowia Dziecka. Prace te staną się swoistym oknem na świat dla ich rówieśników – pacjentów placówki, którzy nie mogą samodzielnie eksplorować Warszawy.

Wszyscy pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć wycieczkę zakończyli wizytą w McDonald’sie. Relacja zdjęciowa kliknij