Lekcja wychowawcza ze Św. Stanisławem

„Świętemu „młodziankowi z Rostkowa” wystarczyło 18 lat życia. Żył szybko, ba, nawet się buntował, jak mówią niektórzy – na przełaj biegł do nieba.” – możemy przeczytać w artykule Gościu Niedzielnym, a Papież Polak zauważył, że życie tego świętego „szło na przełaj, aby w krótkim czasie dokonać wiele dobra”.

W dzisiejszych czasach, gdy coraz trudniej o autorytety, postać Św. Stanisława Kostki może służyć młodzieży jako wzór do naśladowania. Dlatego też katecheci z naszej szkoły, ks. Janusz Wiśniewski i Agnieszka Tyńska, zorganizowali uroczystość poświęcono patronowi młodzieży w związku z peregrynacją relikwii św. Stanisława Kostki w Rogozińskiej parafii.

W osobie Świętego młodzież może dostrzec swoje problemy i sposoby na ich pokonywanie. Początkowo nauka sprawiała Stanisławowi trudności. W drugim jednak roku należał do najlepszych uczniów, pod koniec zaś trzeciego roku prześcignął nawet najlepszych. Zawdzięczał to nie tylko nieprzeciętnym zdolnościom, ale bardziej jeszcze pracowitości, pilności i sumienności, o czym świadczą jego notatki. Wyróżniał się też pobożnością, skromnością i umiarkowaniem. Relacja zdjęciowa z uroczystości kliknij