12 listopada dniem wolnym od pracy w szkołach i przedszkolach

Poniedziałek 12 listopada jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze – poinformowała w czwartek rzecznik prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

„Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r., jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze” – napisała Ostrowska w komunikacie przesłanym PAP w czwartek.

„Dzień wolny pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości” – dodała rzeczniczka.