Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Masza za ojczyznę

10 listopada odbyły się w Rogozinie uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym z głównych organizatorów była społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta za ojczyznę, koncelebrowana przez ks. Janusza Wiśniewskiego – proboszcza naszej parafii i ks. Hieronima Chamskiego. W mszy uczestniczyli: władze Gminy Radzanowo, dyrekcja i delegacja naszej placówki, którą symbolicznie reprezentował poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, nauczyciele, rodzice oraz drużyna harcerska „Wilcza Wataha”. Harcerze w ten sposób przygotowywali się do złożenia ślubowania, co nastąpiło bezpośrednio po mszy świętej.

Uroczystość uświetnił chór parafialny „Eklezja”. Zdjęcia: Jerzy Góralczyk. Aby zobaczyć zdjęcia, kliknij