„Drogi do Niepodległości” pod takim tytułem odbyła się uroczysta wieczornica zamykająca Rogozińskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Program uroczystości to autorski pomysł Norberta Pałysy, nauczyciela wychowania fizycznego i muzyki w naszej szkole, pasjonata historii Polski.

Na program złożyły się teksty i muzyka nawiązująca do najważniejszych wydarzeń od III rozbioru Polski, poprzez odzyskanie niepodległości w roku 1918, aż po wolne wyboru w roku 1989. Programowi towarzyszył również film autorstwa Tomasza Siekierskiego, nauczyciela informatyki. Za przygotowanie strony literackiej odpowiadała polonistka Agnieszka Wójcik. W warstwie muzycznej pomagał Jerzy Jakowski, instruktor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

W uroczystym wieczorze wzięły udział nie tylko dzieci z naszej szkoły, ale i nasi absolwenci, którzy teraz realizują swoje pasje w zespole muzycznym ADHD, działającym przy Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Radzanowski CEKiS był także współorganizatorem uroczystości. Zdjęcia: Jerzy Góralczyk. Relacja zdjęciowa kliknij