„Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,
którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.
Lecz wiedzą o nim dzieci i to już nie od dzisiaj
dziś święto nad świętami: Dzień Pluszowego Misia.”

26 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, który towarzyszył im przez cały dzień. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Krainie Pluszowego Misia. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta Pluszowego Misia, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno – techniczne. Dzieci za aktywny udział w przygotowanych konkursach zostały uhonorowane odznakami „PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA”. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Zdjęcia kliknij