Zmarł Waldemar Hinc – syn patrona naszej szkoły

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj rano, w wieku 93 lat zmarł Waldemar Hinc, syn Czesława – patrona Szkoły Podstawowej w Rogozinie.

Waldemar Hinc był absolwentem naszej szkoły, Małachowiakiem, wybitnym architektem, współtwórcą m.in. budynków ambasad Polski w Moskwie i w Helsinkach oraz siedzimy Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach. Na emeryturze spisywał wspomnienia, które opublikował w kilku książkach, poświęconych gminie Radzanowo, Wyszogrodowi i pracowni architektonicznej, w której pracował.

Pozostanie w naszej pamięci jako przyjaciel naszej szkoły, wspaniały gawędzisz i serdeczny człowiek. Publikujemy ostatnie zdajcie Pana Waldemara, wykonane we wrześniu 2018 roku, podczas podpisywania Aktu Erekcyjnego pod rozbudowę szkoły.