Dla Ciebie, Ojczyzno… – konkurs recytatorski w naszej szkole

„Dla Ciebie, Ojczyzno…” – to już V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych i Przedszkoli, który to odbył się w naszej szkole 22 maja. W tym roku gościliśmy 40 recytatorów z 13 przedszkoli i szkół podstawowych powiatu płockiego. Uczestników jury oceniało w trzech kategoriach: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VIII. Jurorzy przyznali „Złote, Srebrne i Brązowe Liry”. Najwyższą nagrodę – Grand Prix – zdobyła Natalia Wojciechowska, uczennica klasy III ze SP w Bodzanowie.

Recytatorów oceniało jury w składzie: Milena Kolibczyńska (kierownik Działu Upowszechniania i Promocji w Muzeum Mazowieckim w Płocku), Łukasz Jarzyński (przewodniczący jury, aktor z Teatru Form Wielu) oraz Agnieszka Wójcik (polonistka ze Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rogozinie).

Nagrody uczestnikom wręczył przewodniczący jury. Pan Robert Majewski – dyrektor naszej szkoły pogratulował recytatorom i przygotowującym ich nauczycielom wysokiego poziomu występów.

W najstarszej kategorii jedną ze„Złotych Lir” wyrecytowała sobie Anna J. z klasy 6, w tej samej kategorii „Srebrną Lirę” otrzymała Małgosia Gałka uczennica 7 klasy. W kategorii klas I-III „ Srebrną Lirę” zdobył Gabryś Truskowski, natomiast „Brązową” Miłosz Zalewski z klasy I. Sukces odniosły również przedszkolaki Paulina Żółtowska i Klara Sztendur, które również otrzymały „Brązowe Liry”.

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół i Przedszkoli przygotowały nasze nauczycielki: Olga Sawicka (główny koordynator), Anna Śliwińska i Marlena Kącicka.

Pełna lista nagrodzonych (w kolejności występowania)

Przedszkola

Zofia Chmielewska