PIPI NADCHODZI – spektakl z elementami języka angielskiego

7 czerwca, dzięki uprzejmości Pani Beaty Kapowickiej z Filii  Bibliotecznej w Rogozinie, przedszkolaki oraz klasy pierwsze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie obejrzały spektakl pt.: „Pipi nadchodzi”. Wspaniali  aktorzy  zachwycili swoim występem zarówno tych małych jak i tych dorosłych widzów.

Pipi – sprytna i rezolutna dziewczynka czekająca  na powrót taty bawi się w berka z policjantem,  ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt. Zbiera również przeróżne skarbo-rzeczy. Następnie przenosi się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczy amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać swoich urodzin postanawia skrócić tydzień wywołując szamana z egzotycznego Laosu.

W przedstawienie wpleciono elementy języka angielskiego: nazwy zwierząt w ZOO: monkey, lion, elephant, zebra, giraffe, dolphin, penguin, tiger, bear; nazwy przyborów szkolnych: backpack, book, pencil, pencilcas. W spektaklu znalazły się również elementy interaktywne: wspólne zbieranie skarbo-rzeczy, nauka tańca animacyjnego “Amerykańska cha-cha”, zaklinanie tygodnia i nauka „Piosenki Szamana”. Scenariusz przedstawienia został zainspirowany tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”.

Kolorowa scenografia, przepiękne stroje, i kunszt aktorski sprawiły, że to przedstawienie na długi czas zapadnie w pamięć naszym młodym widzom.