Przedszkolaki robiły świece prezenty

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z tworzenia „kwiatowych” świec. Po teoretycznym wstępie, do działań praktycznych, prowadząca zajęcia pani Andżelika, zapoznała dzieci ze sposobem powstawania świec i ich budową, a także omówiła zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować w trakcie warsztatów. Przedszkolaki z zaciekawieniem przysłuchiwały się tym informacjom.

Po objaśnieniach, dzieci z chęcią zabrały się do samodzielnej pracy, wykonując kolejne czynności według instrukcji animatora. Dzieci z ogromnym zapałem przygotowywały świece, gdyż wiedziały, że będą to prezenty na Dzień Mamy.

Na koniec pozostało już tylko zapakować upominki i wszystko było gotowe. Prezenty wyglądały pięknie, zachwycały swoją kolorystyką i różnorodnością użytych ozdób. Niewątpliwie ich urok wzbogacony został satysfakcją twórczą i dziecięcą radością, którą przedszkolaki mogły podzielić się ze swoimi mamami w domu.