Święto Szkoły – ślubowanie pierwszoklasistów

24 września Szkoła Podstawowa im. Czesława Hińca w Rogozinie obchodziła swoje coroczne święto. W tym ważnym dniu cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotykają się, dyskutują i przeżywają różnorodne prezentacje artystyczne, przygotowane przez uczniów oraz absolwentów.

Tegoroczne Święto Szkoły, było szczególnie bogate w artystyczne przeżycia. Jako pierwsze, jak to jest w zwyczaju, zaprezentowały się pierwszaki. Podczas uroczystego ślubowania, przygotowanego pod czujnym i fachowym okiem ich wychowawczyni, pani Krystyny Tron, najmłodsi uczniowie zadziwili publiczność artystycznym talentem. Wzruszeni rodzice z łezką w oku oglądali swoje pociechy w tak ważnym dla nich momencie. Pierwszaki otrzymali miłe suweniry od zaproszonych gości. Wójt Gminy Radzanowo obdarował ich przyborami szkolnymi, a wraz z prezesem Spółdzielni STU Wiesławem Mioduskim, przekazał wyprawkę szkolną ufundowaną przez Grupę Azoty. Równie ciepłe słowa i prezenty ofiarowali dzieciom pozostali goście: Rada Rodziców działająca przy szkole w Rogozinie, Krzysztof Czerwiński – Radny Gminy Radzanowo, Stowarzyszenie „Anielski Kredens” i Ewa Przygoda. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło też Waldemara Hinca (syna patrona szkoły) z rodziną, a Piotr Zgorzelski – Poseł na Sejm RP – skierował do całej społeczności szkolnej specjalny list.