Z wizytą w teatrze

3 października, z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie klas 1-3, wraz ze swoimi wychowawcami, udali się do Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku na spektakl „Kopciuszek”, oparty na motywach baśni bracia Grimm. Już od pierwszych chwil wszyscy dali się zaczarować magii teatru i z dużym zainteresowaniem śledzili losy Zosi zwanej Kopciuszkiem. Na zakończenie za piękną grę, kostiumy oraz wspaniałą muzykę i śpiew widownia nagrodziła twórców gromkimi brawami.

Po spektaklu dzieci zwiedziły kulisy teatru. Przewodnik niezwykle interesująco opowiedział o pracy aktora oraz innych osób związanych z teatrem. Zobaczyli pracownię krawiecką, gabinet fryzur, garderobę oraz magazyny. Ciekawość i entuzjazm dzieci sprawił, iż nie obyło się  bez licznych pytań. Przemieszczając się korytarzami teatru niezwykłym zaskoczeniem dla wszystkich okazało się spotkanie Kopciuszka lecz już w nieco innej odsłonie. Zosia przywitała się ze wszystkimi serdecznie i zachwycona naszą grupą  oraz zaangażowaniem zaprosiła do wspólnego zdjęcia.
Z pewnością wyjazd ten dostarczył wszystkim uczniom niezapomnianych wrażeń.