„Dzień bez plecaka” – święto pomysłowości uczniów z oddziału IV

„Dzień bez plecaka” to święto, które pochodzi z USA. Z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością również w polskich szkołach. Wbrew pozorom nie chodzi tu o przyjście do szkoły bez podręczników, zeszytów, piórnika czy innych przyborów szkolnych. Zabawa polega na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne rzeczy nie pakując ich do plecaka lub tornistra.

W naszej szkole „no backpack day” odbył się 18 października. Uczniowie oddziału IV wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w walizki, pudełka, skrzynki na narzędzia, samochody dziecięce, a nawet łóżeczka dla lalek oraz grila. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i sprytem pakując przybory szkolne w zabawny sposób.

Wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic.