Koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej

22 października odbył się koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej zatytułowany „Muzyka dawniej i dziś”. Bohaterami tego spotkania były instrumenty smyczkowe: altówka i wiolonczela.

Muzyka od wieków pełniła istotną rolę jako wyraz kulturowy i emocjonalny. Artyści Płockiej Orkiestry Symfonicznej podczas koncertu dokonali przeglądu najważniejszych epok muzycznych od średniowiecza aż do współczesności, przedstawili charakterystyczne cechy poszczególnych epok oraz zaprezentowali najwybitniejszych przedstawicieli każdego okresu. Dzięki fantastycznemu wprowadzeniu oraz muzyce, uczniowie zgłębili historię i ewolucję tego pięknego medium artystycznego, poszerzyli również swoją wiedzę, a także wrażliwość muzyczną. Zrozumienie różnych epok muzycznych jest kluczowe dla pełnego doświadczenia i docenienia bogactwa, jakie oferuje nam muzyka, która jest odbiciem ducha czasu i kontynuuje swój rozwój wraz z postępem społecznym i technologicznym.

Audycja okazała się bardzo ciekawą pogadanką o muzyce, instrumentach, kompozytorach i zaangażowała młodych słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie.

Koncerty kameralne szkolne stanowią doskonałą formę kontaktu uczniów z żywą muzyką i artystami.

Dziękujemy Płockiej Orkiestrze Symfonicznej za piękny koncert.