Mówimy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu

21 października uczniowie naszej szkoły z klasy 4. wzięli udział w warsztatach Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, pod nazwą. „Mówimy Nie bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu”, przeprowadzonych przez trenera RCEE w Płocku – Kamilę Marczak, nauczyciela-opiekuna świetlicy szkolnej. Podczas warsztatów uczniowie mieli za zadanie ozdobić torby ekologiczne według ich własnego pomysłu. Ćwiczenie zachęciło uczniów do noszenia własnej, ekologicznej torby na zakupy.

Warsztaty mają na celu wykształcenie społeczeństwa konsumentów świadomych wpływu własnych zachowań i dokonywanych wyborów na stan środowiska – społeczeństwa proekologicznego.

Warsztaty dofinansowane są ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.