Od 19 lutego nasi uczniowie będą odbywać zajęcia wychowania fizycznego na kortach tenisowych

13 lutego Piotr Jakubowski – wójt gminy Radzanowo, wspólnie z dyrektorem szkoły Robertem Majewskim, podpisaliśmy umowę z firmą Asaja Sport Sp. z o.o. na organizację zajęć wychowania fizycznego dla naszych uczniów!

Jak podkreślił wójt gminy, rozwój fizyczny dzieci i młodzieży jest jednym z najważniejszych priorytetów władz gminy Radzanowo.

– Działania nasze muszą mieć szczególny charakter w przypadku Rogozińskiej szkoły, która nie posiada hali sportowej. Do czasu jej wybudowania, w czasie miesięcy jesienno-zimowych i w miarę możliwości finansowych, chcielibyśmy przenieść część takich zajęć do profesjonalnych obiektów sportowych na ternie naszej gminy. Takim miejscem jest właśnie kompleks obiektów sportowych Asaja Soprt – podkreślił Piotr Jakubowski.

– Teraz dzieci będą miały okazję rozwijać swoje umiejętności sportowe na kortach tenisa ziemnego, w squashu i badmintonie! Zajęcia będą prowadzone przez trenerów specjalistów w danej dyscyplinie sportu. To nie tylko doskonała okazja do aktywności fizycznej, ale także do zdrowej rywalizacji i budowania silnych więzi z rówieśnikami. – dodał wójt Jakubowski.

Korty tenisowe znajdują się nieopodal szkoły, w Rogozinie. Dzieci będą dowożone na zajęcia autokarem.

Wkrótce na dzienniku Librus wyślemy rodzicom i dzieciom harmonogram zajęć i wymogi dotyczące strojów sportowych.