Rajd Pieczonego Ziemniaka juz po raz 36.

Szkolna drużyna turystyczno-krajoznawcza „Wytrwali wędrowcy”, prowadzona przez Annę Śliwińską, nauczycielkę ed. wczesnoszkolnej, wychowawczynię klasy I A, wystartowała w XXVI Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. Spośród wszystkich drużyn nasza zajęła V miejsce. Wysokość miejsca zależna jest od liczebności drużyny. Nasza szkoła nie należy do zbyt dużych, tym bardziej więc osiągnięty wynik należy uznać za spory sukces.Sobota 11 października 2014 przywitała uczestników rajdu PTTK pełnią jesiennego słońca. Uczestnicy z radością zebrali się na starcie rajdu „Pieczonego Ziemniaka” w Słupnie. Zbiórkę wyznaczono na placu przed zabytkowym kościołem parafialnym p.w. św. Marcina. Rajd prowadził szlakiem nadwiślańskim do Liszyna. Droga biegła lasem sosnowym z niewielką domieszką akacji i brzozy oraz podszytowego dębu. O tej porze roku wybarwienie liści drzew jest wyjątkowo bajeczne. Na mecie rajdu zgłosiło się 1100 rajdowiczów z Płocka i okolic. Najliczniejszą okazała się grupa „Globtroters” z III LO i to właśnie Oni zgarnęli puchar za I miejsce. Pieczone ziemniaczki smakowały wszystkim jednakowo pysznie.