Spotkanie ze strażakami

18 października uczniowie klas 3-6 uczestniczyli w spotkaniu  ze strażakami. Druhowie z OSP Rogozino opowiadali jakiego sprzętu używają w swojej codziennej pracy. Poruszyli też temat naszego bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, między innymi w sytuacji kiedy podejrzewamy ulatnianie się czadu.

Następnym punktem spotkania były rozmowy o ekologii i wpływie działań człowieka na środowisko. Zwieńczeniem wydarzenia była prezentacja wozu strażackiego. Każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy strażak i wsiąść za kierownicę tego wielkiego pojazdu.

Serdecznie dziękujemy druhom z Rogozina za pouczające i ciekawe spotkanie.

Antonina Grzelak

Informacja oficjalna dotycząca projektu, w ramach którego gościliśmy strażaków w naszej szkole:

W ramach projektu strażacy prowadzą cykl spotkań, które odbywają się w szkołach oraz podczas imprez gminnych w ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej której celem jest wzrost wiedzy, kształtowanie postaw oraz świadomości ekologicznej.

Działania edukacyjne obejmują tematykę konsekwencji jakie mogą powodować zmiany klimatu, sposobu przeciwdziałania, promowania właściwych postaw i zachowań, zarówno zmniejszających wpływ człowieka na klimat, jak i właściwych w momencie wystąpienia katastrofalnych zjawisk pochodzenia naturalnego.

Nazwa zadania:

Realizacja w ramach projektu „Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Rogozino” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu II: „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” Działania 2.4: „Dostosowanie do zmian klimatu” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie