Sukces naszej akcji „Ferie bez Nudy 2023”

FERIE BEZ NUDY to pomysł, który powrócił po pandemicznej przerwie. Akcję wymyśliła i przeprowadziła Rada Rodziców wraz ze Szkołą Podstawową im. Czeslawa Hińca w Rogozinie.

Program FERIE BEZ NUDY 2023 przewidywał wycieczki, atrakcje sportowe, kulinarne i artystyczne. Przez 5 dni dzieci i młodzież gromadzili się w rogozińskiej szkole, żeby brać udział w wyjazdach na kręgielnię, do pizzerii i gospodarstwa agroturystycznego. Stacjonarnie realizowane były ponadto kreatywne warsztaty plastyczne i kulinarne oraz seans filmowy.

Z szerokiego wachlarza feryjnych atrakcji skorzystało łącznie 200 uczniów. Każdego dnia frekwencja na zajęciach oscylowała w granicach 40 osób, a zdecydowana większość uczestników skorzystała z pełnej, 5-dniowej oferty.

FERIE BEZ NUDY 2023 pokazały, jak wiele zależy od współpracy, zaangażowania i chęci poświęcenia swojego czasu na rzecz dzieci. Pomysłodawczyniami i organizatorkami były: Anita Gontarek – przewodnicząca rady rodziców przy SP w Rogozinie, Marlena Konopacka – sekretarz rady. Pomagali tez inni rodzice: Magdalena Rękawiecka, Grażyna Rosuł-Szpiek, Klaudia Kargulewicz, Agnieszka Daniszewska, Iwona Retajczyk-Głos, Barbara Koper, Paweł Piotrowski. Nad bezpieczeństwem uczniów, w czasie swojego urlopu, czuwali nauczyciele pracujący w Szkole Podstawowej w Rogozinie: Katarzyna Kobrzyńska, Anna Śliwińska, Małgorzata Majewska, Magdalena Walawska, Maria Wieczorek, Justyna Drajkowska, Anna Królikowska, Olga Sawicka, Marlena Kącicka, Kamil Jakubowski, Tomasz Siekierski i Norbert Pałysa.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przebiegu FERII BEZ NUDY 2023. Opinie uczestników i ich rodziców wskazują, że dzieci i młodzież bardzo chętnie korzystają z aktywnych form wypoczynku. Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak w przyszłości kontynuować i rozwijać tę akcję.

Poniżej relacja zdjęciowa