Uczniowie klasy drugiej zakończyli projekt językowy

Uczniowie klasy 2 zakończyli projekt języka angielskiego p.t. „The mysterious journey of little explorers”. Celem projektu było zapoznanie uczniów z ważnymi cechami charakterystycznymi dla innych krajów, takimi jak: flagi, stolice, kuchnia, państwa sąsiadujące. W naszym projekcie uczniowie rysowali mapy, flagi, zaznaczali stolice oraz najważniejsze miasta, uczestniczyli w grach cyfrowych, typu: Wordwall, Quizlet, układali interaktywne mapy. W końcowej części projektu poznali najważniejsze informacje na temat krajów, takich jak: Serbia, Słowacja, Włochy, Litwa, Gruzja, Turcja na podstawie wyświetlanych prezentacji, piosenek, filmów, rozdawanych kart pracy. Poznały różne słowa, zabawy, piosenki, tradycje, stroje, charakterystyczne dla wymienionych krajów. 9 maja uczniowie wykonywali aktywności związane z Dniem Europy. Malowali oraz wycinali flagi, przygotowali wylosowaną literkę oraz wymyślali hasło zaczynające się na tę literę i pasujące tematycznie do tego dnia. 28 maja uczniowie z poszczególnych krajów spotkali się online, każdy uczeń powiedział kilka zdań o sobie, co więcej dzieci zaprezentowały flagi oraz hasła związane ze swoim krajem. Następnie uczestniczyli w grze Kahoot. Była to dla nich okazja do poćwiczenia umiejętności mówienia oraz rozumienia ze słuchu. Zobaczyły, że warto uczyć się języków obcych, aby móc porozumieć się z obcokrajowcami.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie ze wszystkich krajów nagrali wybrane wersy piosenki p.t. „Hello to all the children of the World”. Link nagrania poniżej:

Wspólnie została przygotowana wirtualna wystawa (our virtual exhibition), w której zostali zaprezentowani uczestnicy projektu oraz ich praca. Poszczególne informacje zostały przygotowane w języku angielskim i tureckim. W celu oglądania poszczególnych stron, naciskamy >

Przypominamy, iż wszystkie wykonywane prace prezentowane są na stronie internetowej Facebooka –The Mysterious Journey of Little Explorers.

Koordynatorką projektu była Joanna Lis, szkolna anglistka.