Wyprawka szkolna dla uczniów klas II, III i VI

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2014 r.  będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

W przypadku uczniów naszej szkoły program obejmie dzieci rozpoczynające naukę w klasie II, III i VI oraz uprawnione są nowe grupy uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, tj. uczniowie:
• słabosłyszący,
• z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją,
• z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera.

Wniosek dla rodziców ubiegających się o zwrot kosztów zakupu podręczników znajduje się w zakładce „Dokumenty do pobrania”, znajdującej się na naszej stronie, w prawym górnym rogu.

Ważne
W przypadku uczniów, którzy ubiegają się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego w 2014 r. dla uczniów z wszystkich klas objętych programem wprowadzono jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 539 zł na osobę w rodzinie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stonie Ministerstwa Edukacji Narodowej