„Dla Ciebie Ojczyzno…” po raz drugi zorganizowaliśmy konkurs recytatorski

„Dla Ciebie Ojczyzno…” – to już kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół i Przedszkoli, który to odbył się w naszej szkole 29 maja. W tym roku gościliśmy trzydziestu recytatorów z dwunastu przedszkoli i szkół podstawowych powiatu płockiego. Uczestników jury oceniało w trzech kategoriach: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VIII. W kategorii przedszkolnej jurorzy przyznali „Złotej i Srebrne Liry”, a w pozostałych dwóch „Złote, Srebrne i Brązowe Liry”. Najwyższą nagrodę – Grand Prix – zdobył Mikołaj Skutnik ze SP w Słupnie.

Recytatorów oceniało jury w składzie: Magdalena Kosielińska (dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie), Urszula Chotlewska (kierownik Biblioteki Gminnej w Radzanowie) i Łukasz Jarzyński (przewodniczący jury, aktor).

Nagrody uczestnikom wręczył przewodniczący jury. Pan Robert Majewski – dyrektor naszej szkoły pogratulował recytatorom i przygotowującym ich nauczycielom wysokiego poziomu występów. Podkreślił też wagę patriotyzmu w kształtowaniu młodego pokolenia i rolę poezji w formowaniu gustów i wrażliwości dzieci oraz młodzieży.

Podczas przerwy uczestnicy wzięli udział w pokazie zorganizowanym przez Zwierzakoluby.

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół i Przedszkoli przygotowały nasze nauczycielki: Olga Sawicka (główny koordynator), Beata Kisio, Justyna Drajkowska, Marlena Kącicka. Współorganizatorem konkursu było Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

Pełna lista nagrodzonych

Przedszkola