21 marca Dniem Osób z Zespołem Downa

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Uczniowie poznali czym jest zespół Downa, pokolorowali papierowe skarpetki a następnie zawiesili je w swojej klasie. Dzieci z przedszkola także włączyły się w tę akcję  wykonując piękne i kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami zmagającymi się z Zespołem Downa. Na parterze naszej szkoły powstała gazetka przypominająca o tym ważnym dniu. Mamy nadzieje, że ta akcja uwrażliwi wszystkich na zagadnienie niepełnosprawności oraz ukształtuje pozytywne postawy wobec osób ze specjalnymi potrzebami.

21 marca obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień skarpetek nie do pary, które symbolizują niedopasowane chromosomy. Zespół Downa posiadają osoby obdarzone dodatkowym chromosomem. Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się symbolem akcji, która ma zachęcić ludzi do rozmowy na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji.

Szkolnym koordynatorem akcji jest Anna Królikowska. Działania w ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi”. Zdjęcia kliknij