231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Rozdanie nagród w konkursie na „Wielkanocne zwierzątko”

Uczciliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Młodzież szkolna z klas starszych, przygotowana przez polonistkę Agnieszkę Wójcik, zaprezentowała niezwykle interesujący program artystyczny poświęcony bohaterom tego historycznego wydarzenia.

Uczniowie odśpiewali „Hymn Państwowy”, po czym wysłuchali tekstów poetyckich i prozy poświęconych wolności narodowej i miłości do Ojczyzny. W trakcie uroczystości wszystkie dzieci chórem odśpiewały najpopularniejszą 3-majową pieśń „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Odę do radości” z finału IX Symfonii Ludwiga van Beethovena.

Stronę muzyczną przygotowali: Norbert Pałysa (nauczyciel muzyki) i Jerzy Jakowski (instruktor muzyki w Centrum Kultury i sportu w Radzanowie). Dekoracja była dziełem szkolnej plastyczki, Marleny Kącickiej.

Podczas uroczystości Katarzyna Kobrzyńska, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie, wręczyła uczniom z klas I-III i przedszkolakom nagrody zdobyte w konkursie plastycznym na „Wielkanocne zwierzątko”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, a w gronie laureatów znaleźli się:

Kategoria dzieci przedszkolnych

• Pierwsze miejsce – Aron Olesik