3. miejsce Natalii Podkowskiej na „Ortofrajdzie”

We wtorek 09 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Staroźrebach odbyła się pierwsza edycja Międzygminnego Konkursu Ortograficznego „Ortofrajda 2017” zorganizowanego dla szkół podstawowych. Dyktando pisało 54 uczniów. Wśród odważnych znaleźli się uczestnicy ze szkół podstawowych z Radzanowa, Rogozina, Ciółkówka, Słupna, Nowej Góry, Przeciszowa, Czeszewa, Rogotwórska, Nowych Łubek, Blichowa, Nowych Krupic i Staroźreby. Uczniów tych wyłoniły eliminacje szkolne. Tematem potyczek ortograficznych był „Jeden dzień z życia ucznia” oraz „Wkrótce wakacje”. Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy III – IV oraz klasy V i VI. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: dyktando oraz test ortograficzny. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach. Nasza uczennica Natalia Podkowska z klasy trzeciej A zdobyła III miejsce w kategorii klas III i IV. Uczennicę do konkursu przygotowała wychowawczyni Anna Śliwińska.

Poza Natalią naszą szkołę reprezentowali: Kinga Kalińska (IIIa), Laura Paolańczyk i Laura Fleming (V) oraz Anna Zając i Sebastian Piątkowski (IIIb). Dzieci do konkursu przygotowały: Agnieszka Wójcik i Małgorzata Majewska.