XI Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek Rogozino 2019. Grand Prix dla zespołu Qlturalni z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekanowie

26 stycznia, w sobotę, odbył się XI Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek, organizowany corocznie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, Parafię pw. św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia w Rogozinie i Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. W tym roku rywalizowało prawie dwustu młodych artystów z Płocka, powiatów płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego oraz jedna szkoła z województwa kujawsko-pomorskiego.
Grand Prix zdobył zespół instrumentalno-wokalny Qlturalni z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekanowie, prowadzony przez Mateusza Szulborskiego.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali: Marcin Kuczkowski – sekretarz Urzędu Gminy w Radzanowie, Krzysztof Czerwiński – radny do rady Gminy Radzanowo.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Maciej Bieniek – przewodniczący, Robert Krajewski i Tomasz Sarniak – członkowie, Marlena Konopacka – sekretarz jury.

Wielką pomocą w organizacji Festiwalu wykazali się – jak co roku – rodzice naszych uczniów. To oni odpowiadali za ciepłe napoje i przepyszne kanapki.

Dziękujemy również Centrum Kultury i Sportu oraz Zakładowi Gospodarczemu w Radzanowie za wsparcie i pomoc w organizacji Festiwalu.

Patron medialny, Tygodnik Płocki, zaprasza na relację z Festiwalu do najbliższego wydania, które ukazało się we wtorek, 29 stycznia.

Pełne wyniki XI Szkolno-Parafialnego Festiwalu kolęd i Pastorałek Rogozino 2019:

KATEGORIA ZESPOŁY INSTRUMANTALNO – WOKALNE

1. GOK Cekanowo „Qlturalni” – „Kto wie”. Złota Gwiazda. Grand Prix Festiwalu.
2. SP nr 20 w Płocku – „Gore gwiazda”. Złota Gwiazda.
3. SP w Nowym Kamieniu „Plastusiowe nutki” – „Gore gwiazda Jezusowi”. Złota Gwiazda.
4. SP w Rogozinie „No name” – „Wśród nocnej ciszy”. Złota Gwiazda.

KATEGORIA SOLIŚCI

1. Patryk Szymański – ZSS w Goślicach – „Pastorałka od serca do ucha”
2. Patrycja Ziółkowska – SP w Solcu – „Mario, czy już wiesz?”. Złota Gwiazda.
3. Iza Jędrzejewska – SP w Solcu – „Tobie mały Panie”. Złota Gwiazda.
4. Gabriela Majorkiewicz – SP w Nowych Krubicach – „Mario czy ty wiesz?”. Złota Gwiazda.
5. Natalia Pęcherzewska CKiS w Radzanowie. Złota Gwiazda.
6. Kinga Kalińska – SP w Rogozinie – „Mizerna cicha”. Złota Gwiazda.
7. Amelia Rutecka – SP w Rogozinie. Srebrna Gwiazda.
8. Wiktoria Siekierska – SP Święcieniec – „Lulajże Jezuniu”. SrebrnaGwiazda.
9. Seweryn Kopeć – SP w Święcieńcu – „Gdy śliczna panna”. Srebrna Gwiazda.

KATEGORIA ZESPOŁY WOKALNE

1. Schola „Rogozińskie gwiazdy” Parafia w Rogozinie – „Świeć gwiazdeczko”. Srebrna Gwiazda.
2. Patrycja Ziółkowska i Iza Jędrzejewska SP w Solcu – „Z narodzenia Pana”. Złota Gwiazda.
3. Kinga Zawadzka i Julia Urbańska – SP w Bielsku – „Mizerna cicha”. Złota Gwiazda.
4. Zespół wokalny SP w Wyszynie – „Mizerna cicha”. Srebrna Gwiazda.
5. Zespół wokalny „Dzieciarnia” CKiS w Radzanowie. Srebrna Gwiazda.
6. Zespół wokalny „Trio” CKiS w Radzanowie. Srebrna Gwiazda.

KATEGORIA CHÓRY

1. Chór „Kornelki” SP w Wyszynie – „Słychać już aniołów chór”. Złota Gwiazda.
2. ”Chór Aniołów” parafia WNMP w Dobrzyniu n. Wisłą – „Wśród nocnej ciszy”. Złota Gwiazda.
3. Chór SP w Święcieńcu – „Jezus malusieńki”. Srebrna Gwiazda.

Kolejna edycja już za rok! Zapraszamy! Poniżej galeria zdjęć autorstwa Jerzego Góralczyka.