Wpisy z Wrzesień, 2017

Uwaga! Zmiana planu lekcji od poniedziałku 02 października 2017 r.

Nowy plan został opublikowany na Państwa kontach w dzienniku oraz zamieściliśmy w postaci pliku pdf na stronie szkoły w zakładce „Dokumenty do pobrania”.
 
Od 2 października 2017 r. (poniedziałek) ulega zmianie szkolny plan lekcji. W zasadzie jest to zmiana środy z poniedziałkiem w stosunku jeden do jednego. oznacza to, że plan środowy realizujemy w poniedziałek, a poniedziałkowy w środę. Kursy autobusów odwożących dzieci również ulegają zamianie poniedziałku z środą.
Zmiana spowodowana została dłuższą nieobecnością jednego z nauczycieli. W tym czasie lekcje historii i jęz. polskiego w klasie IVb prowadzić będzie Anna Krusiewicz – polonistka i historyczka, doradca metodyczny Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.

Skarb to nie tylko złoto. Objazdowy teatrzyk zagrał przed naszymi maluchami

Dziś od rana gościliśmy objazdowy teatrzyk „Blaszany bębenek”. Młodzi aktorzy zagrali dla naszych przedszkolaków i dzieci z klas I-III sztukę „Skarb to nie złoto”.
 
Była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. W lesie czekały ich zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwalniają krasnala z pajęczej sieci, udało im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliżył widzom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym.
 
W przedstawieniu wykorzystane były znane wszystkim dzieciom piosenki oraz autorski utwór zaśpiewany na żywo. Widzowie oprócz wspólnego tańca i śpiewu wzięli udział w ratowaniu krasnali przed niebezpieczeństwem oraz wspólnym poszukiwaniu rośliny.
 
Scenariusz powstał w oparciu o współpracę ze scenarzystami szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie oraz wydziału scenariopisarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Relacja zdjęciowa, kliknij

(więcej…)

Sukcesy naszych biegaczy przełajowych

24 września siedemdziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVIII Jesiennym Biegu Przełajowym w Radzanowie. W konkurencjach indywidualnych odnieśliśmy kilka znaczących sukcesów:
 
– Bartosz Borowski (rocznik 2007, chłopcy) zajął I miejsce;
– Michał Machowski (2005) – II miejsce;
– Tomasz Wojciechowski (2010) – II miejsce
 
W klasyfikacji generalnej dziewczęta i chłopcy zdobyli trzecie miejsca. W pierwszej dziesiątce indywidualnie znaleźli się także:

(więcej…)

Parking przy szkole. Komunikat

Informujemy Państwa, że nie cały teren, na którym parkujecie Państwo auta należy do szkoły. Szkolny parking usytuowany jest vis a vis szkoły, na szerokości Orlika. Poza tym to teren prywatny.

Informujemy też, że na parkingu znajdują się dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.Mamy w szkole takie dzieci. W momencie, gdy ktoś nieuprawniony zajmie to miejsce, rodzice dzieci niepełnosprawnych nie mogą skorzystać z tych miejsc. Nie chciejmy być na ich miejscu!

Zdajemy sobie sprawę, że brakuje nam terenu do parkowania. Dlatego też w czasie zebrań ze wszystkimi rodzicami dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz w czasie dużych uroczystości szkolnych będziemy otwierać pod parking zielony teren za szkołą. Wjazd przez szkolny dziedziniec. Teren ten będzie jednak otwierany tylko wtedy, gdy nie będzie zbyt mokro (po większych opadach jest tam bardzo grząsko) oraz wtedy gdy nie będzie to zagrażało bezpieczeństwu dzieci – tzn. w tym samym czasie dzieci nie będą poruszały się po dziedzińcu szkolnym.

Kalendarz imprez i uroczystości przedszkolnych 2017/2018

W zakładce „Dokumenty do pobrania” zamieściliśmy harmonogram imprez i uroczystości przedszkolnych, które odbędą się w roku szkolnym 2017/2018.

Najwspanialsza Rada Rodziców

Drodzy Rodzice!
 
Z pewnością zauważyli Państwo ile wydarzeń zmieściliśmy podczas tegorocznego Święta Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie. To nasze wspólne dzieło – całej społeczności szkolnej: dzieci, rodziców, nauczycieli, władz samorządowych, Centrum Kultury i Sportu, stowarzyszenia „Anielski Kredens”, mieszkańców Rogozina i okolic. Jednak największy udział i nieoceniona pomoc, to zaangażowanie rodziców z rady Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie.
 
Rodzice swoją niesamowitą energią i pomysłami inspirują nas wszystkich do działania. Wasz udział w życiu szkoły – na taką skalę – to ewenement na skalę ogólnopolską.
 
Pamiętam, że kiedyś, po jakiejś wspólnie zorganizowanej uroczystości, powiedziałem, że to „najwspanialsza rada rodziców”. Jakież było moje zdziwienie, gdy podczas tegorocznego Święta Szkoły mamy wprowadziły tort z okazji 10-lecia nadania imienia szkole w czerwonych bluzkach z wydrukowanym tym właśnie cytatem. Na chwile ze wzruszenia odebrało mi mowę.
 
Nasi rodzice to prawdziwy skarb. W imieniu dzieci, nauczycieli i władz samorządowych bardzo Państwu dziękuję. Z Wami wszystko może się udać!

 

Z wyrazami szacunku

Robert Majewski

dyrektor ZS-P (więcej…)

Na Polską Nutę i Polską Tradycję. Koncert w Domu Ludowym

W sobotnie popołudnie sale Domu Ludowego w Rogozinie wypełniły się po brzegi za sprawą wydarzenia zorganizowanego pod nazwą „Na Polską Nutę i Polską Tradycję”. To projekt, którego kulminacyjnym punktem był występ seniorów z Chóru „Złota Jesień” – działającego w Centrum Kultury i Sporty w Radzanowie oraz Chóru Vox Singers – chóru Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Ale zacznijmy od początku…

(więcej…)

Turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Radzanowo – Święto Szkoły 2017

Święto Szkoły co roku przybiera różne formy. Tym razem społeczność skupiona wokół naszej szkoły postanowiła uczcić ten dzień na sportowo. Z inicjatywą wyszedł Krzysztof Wiśniewski, przedstawiciel sponsora uroczystości – firmy Auchan Płock. Zawody przybrały kształt Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza.

Do turnieju zaprosiliśmy cztery drużyny: Auchan Płock, Rogozino Team – skupiającą naszą młodzież trenującą na Orliku, drużynę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płocku i zespół naszych absolwentów.

Zwycięzcami okazali się nasi sponsorzy – Auchan Płock. Drugie miejsce zdobyła drużyna Rogozino Team, trzecie – młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płocku, a czwarte najmłodsi piłkarze turnieju – absolwenci Szkoły Podstawowej w Rogozinie.

Wręczenia pucharów dokonali Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo, Jolanta Sochacka – przewodnicząca rady gminy Radzanowo i Robert Majewski – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie. Zdjęcia: Marta Ostrowska i Michał Gąsiorowski (więcej…)

10-lecie nadania imienia szkole

Minęło 10 lat odkąd Szkoła Podstawowa w Rogozinie otrzymała imię Czesława Hińca – wielkiego patrioty, pierwszego kierownika naszej szkoły, społecznika, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej w roku 1920, podczas obrony Płocka.

Obchody zaplanowaliśmy skromnie, ale sympatycznie. Większe już planujemy na 120-tą rocznicę powstania szkoły, którą obchodzić będziemy za trzy lata, w roku 2020-tym. Uczennica Laura Polańczyk przypomniała nam wszystkim sylwetkę patrona, a rodzice z okazji jubileuszu sprezentowali społeczności szkolnej ogromny tort. Zdjęcia: Marta Ostrowska. (więcej…)

Święto Szkoły pełne zabawy i radości

Po ślubowaniu pierwszaków, po spałaszowaniu pysznych kanapek, słodyczy i wypiciu pożywnych soków, przyszedł czas na zabawę. Dzieci, które przyszły wraz z rodzicami na Święto Szkoły pognały na salę sportową. Tam czekały na nich konkursy, gdy i zabawy i zabawy. Oto fotorelacja autorstwa Marty Ostrowskiej i Joanny Borychowskiej (mam naszych uczniów). (więcej…)

Go to Top