Witamy na naszej NOWEJ stronie internetowej

Skarb to nie tylko złoto. Objazdowy teatrzyk zagrał przed naszymi maluchami

Skarb to nie tylko złoto. Objazdowy teatrzyk zagrał przed naszymi maluchami

Dziś od rana gościliśmy objazdowy teatrzyk „Blaszany bębenek”. Młodzi aktorzy zagrali dla naszych przedszkolaków i dzieci z klas I-III sztukę „Skarb to nie złoto”.
 
Była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. W lesie czekały ich zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwalniają krasnala z pajęczej sieci, udało im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliżył widzom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym.
 
W przedstawieniu wykorzystane były znane wszystkim dzieciom piosenki oraz autorski utwór zaśpiewany na żywo. Widzowie oprócz wspólnego tańca i śpiewu wzięli udział w ratowaniu krasnali przed niebezpieczeństwem oraz wspólnym poszukiwaniu rośliny.
 
Scenariusz powstał w oparciu o współpracę ze scenarzystami szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie oraz wydziału scenariopisarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Relacja zdjęciowa, kliknij

Skip to content