Wpisy z Maj, 2020

Harmonogram konsultacji stacjonarnych dla klas 1-7

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice i Nauczyciele!
 
1. Od poniedziałku, 1 czerwca 2020 r., uruchamiamy stacjonarne zajęcia konsultacyjne dla uczniów klas 1-7.
 
2. Terminy konsultacji u poszczególnych nauczycieli określa harmonogram. Harmonogram konsultacji stacjonarnych znajduje się na stronie szkoły w zakładce „Dokumenty do pobrania” lub pod tym linkiem Harmonogram konsultacji dla uczniów z klas 1-7
 
3. Wytyczne, co do zachowania higieny w czasie zajęć opiekuńczych i konsultacji, deklaracje uczestnictwa dzieci w zajęciach opiekuńczych i konsultacjach oraz oświadczenia rodziców i opiekunów znajdują się stronie sp-rogozino.pl, w zakładce „Dokumenty do pobrania” lub pod tymi linkami
 
Przed wysłaniem dziecka do szkoły Deklarację (tylko) należy wydrukować, wypełnić i zeskanowane lub sfotografowane, a następnie odesłać na adres sekretariat@sp-rogozino.pl. Można też wypełnić je osobiście w sekretariacie szkoły lub przekazać przez dziecko w dniu konsultacji.
 
4. Konsultacje nie będą odbywały się w dniach 11 czerwca 2020 r. (Boże Ciało) i 16-18 czerwca 2020 r. (egzaminy ósmoklasistów).
 
6. Nie przewidujemy dowożenia dzieci autokarem na konsultacje i zajęcia opiekuńcze. Rodzice dzieci mieszkających daleko od szkoły (3 km. – dzieci z klas 1-4; i 4 km. – dzieci z klas 5-8) otrzymają zwrot kosztów dowożenia własnym transportem lub zwrot za wykupiony bilet na komunikację regionalną.

Życzenia świąteczne po angielsku

Uczniowie z klas 1-5 i wykonali kartki wielkanocne dowolną techniką wraz z dołączeniem życzeń, oczywiście w języku angielskim. Wart podkreślenia jest fakt, iż była to praca dla chętnych uczniów, ale zainteresowanie przekroczyło oczekiwania anglistki, Joanny Lis. W zadaniu wzięły udział wszystkie dzieci. Chciałabym nagrodzić wysiłek uczniów, dlatego pomyślałam, iż można te prace pokazać na stronie szkoły, pod warunkiem, iż Pan Dyrektor też uzna, iż warte są one pokazania. Naturalnie w niektórych pracach zdarzają się błędy językowe, znajdują się nieraz tłumaczenia dosłowne, albo tzw. „literówki”, aczkolwiek zauważalne jest wtedy podjęcie próby napisania życzeń samodzielnie, co jest dla mnie dodatkowym atutem, ważne, iż życzenia zrozumiałe są dla odbiorcy. Zdjęcia prac kliknij (więcej…)

Zdrowo majówkowo

Klasa 3 postanowiła zorganizować małą, domową akcję pod nazwą „Zdrowo Majówkowo”. W dzisiejszych czasach większość z nas je szybko i niekiedy zapominamy o pełnowartościowych posiłkach. Zrobiliśmy drobne, proste przekąski, które dostarczają nam wartości odżywczych i energii. Podajemy kilka propozycji od klasy 3, może kogoś zainspirujemy.
 
Czy wiecie, że:
 
• Każdy wysiłek umysłowy przyczynia się do zużywania zapasów składników odżywczych. Po paru godzinach nauki dziecko nie będzie funkcjonować już tak wydajnie, dlatego potrzebuje nowej dostawy energii, właśnie w formie drugiego śniadania.
• Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania są rozkojarzeni i trudniej jest im się skupić na nauce. Głodne dzieci czują się zmęczone i są albo apatyczne, albo rozdrażnione. Mózg domaga się paliwa do dalszej nauki! Gdy wraz z drugim śniadaniem zostanie mu dostarczona porcja energii, z pewnością łatwiej takim uczniom o dobre oceny!
• Regularność posiłków zapobiega otyłości wśród dzieci – pomaga wypracować zdrowe nawyki żywieniowe.
• Ważne, by drugie śniadanie było pełnowartościowe. SMACZNEGO! Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Wielkanocne cudaki

Chociaż Wielkanoc dawno minęła, trudno nie pochwalić się takimi cudnymi pracami. Zdjęcia spłynęły niedawno, więc czym prędzej je publikujemy. Uczniowie klasy IV i V działali pod opieką plastyczki, Marleny Kącickiej. Zdjęcia prac kliknij
(więcej…)

#Zośkiwiara

25 dh „Wilcza Wataha” i „Lisia Gromada” z Rogozina, mimo pandemii, wzięły udział w propozycji programowej „#Zośkiwiara„, której celem jest popularyzowanie osoby Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” oraz innych harcerzy Szarych Szeregów poprzez zdobycie pamiątkowej odznaki. Organizatorem jest Chorągiew Mazowiecka.
 
Przed harcerzami i zuchami stanął szereg zadań i wyzwań, które pozwoliły im podążać śladem „Zośki” i jego towarzyszy. „Poznaj”, „Działaj”, „Pamiętaj” – pod tymi hasłami kryją się kolejne płaszczyzny poznawania druha Tadeusza Zawadzkiego i Szarych Szeregów.
 
Akcja „#Zośkiwiara” dostosowana była do obecnej sytuacji w naszym kraju i na świecie. Pożądaną cechą każdego zucha i harcerza jest odpowiedzialność. Teraz nastał czas, kiedy wszyscy możemy pokazać, że jesteśmy odpowiedzialni, zostając w swoich domach. Zadania uatrakcyjnią nam ten czas, ponieważ każdy wykonuje je samodzielnie w domu, a efekt pracy przesyła liderowi swojej grupy czyli drużynowej.
 
Oto kilka propozycji do projektu: sesja zdjęciowa w wykonaniu harcerki i zuszka w scenerii wojennej, gra planszowa oraz memory w wykonaniu naszych harcerzy oraz strona tytułowa ze śpiewnika.
 
Mamy jeszcze tematyczne wykonanie piosenki „Szare szeregi.Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Laurki dla mamy

Pod czujnym okiem szkolnej plastyczki, Marleny Kącickiej, dzieci ze szkoły podstawowej wykonały laurki z okazji Dnia Matki. Galeria zdjęć kliknij (więcej…)

Zajęcia opiekuńcze dla klas 1-3 i konsultacje dla klasy 8. i pozostałych klas. Terminy i zasady organizacji

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice i Nauczyciele!
 
1. Od poniedziałku, 25 maja 2020 r., uruchamiamy zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas 1-3 i konsultacje stacjonarne z przedmiotów egzaminacyjnych dla ósmoklasistów.
 
2. Stacjonarne zajęcia dydaktyczne dla dzieci z klas 1-3 będą mogły się odbywać od momentu, gdy co najmniej połowa rodziców uczniów z danej klasy wyrazi chęć zapisania na nie swoje dzieci. Dotychczas dostaliśmy pozytywną odpowiedź od 2 do 5 rodziców na każdą klasę.
 
3. Konsultacje dla uczniów klasy ósmej będą odbywać się we wtorki, w godzinach:
 
– 11:30-12:30 – jęz. polski gr. I i matematyka gr.II;
– 12:30-13:30 – jęz. polski gr. II i matematyka gr. I;
– 13:30-15:30 jęz. angielski gr. I i gr. II (maksymalna ilość dzieci w grupie to 12 osób, a więc na jęz.angielskim dzieci z grupy II czekają na swoją kolej pod opieką nauczyciela świetlicy).
 
4. Od 1 czerwca 2020 r. ruszają też konsultacje dla uczniów klas 1-7. Harmonogram tych konsultacji podamy Państwu pod koniec następnego tygodnia.
 
5. Wytyczne, co do zachowania higieny w czasie zajęć opiekuńczych i konsultacji, deklaracje uczestnictwa dzieci w zajęciach opiekuńczych i konsultacjach oraz oświadczenia rodziców i opiekunów znajdują się stronie sp-rogozino.pl, w zakładce „Dokumenty do pobrania” lub poniżej. Przed wysłaniem dziecka do szkoły należy je wydrukować, wypełnić i zeskanowane lub sfotografowane, a następnie odesłać na adres sekretariat@sp-rogozino.pl. Można też wypełnić je osobiście w sekretariacie szkoły.
 
6. Nie przewidujemy dowożenia dzieci autokarem na konsultacje i zajęcia opiekuńcze. Rodzice dzieci mieszkających daleko od szkoły (3 km. – dzieci z klas 1-4; i 4 km. – dzieci z klas 5-8) otrzymają zwrot kosztów dowożenia własnym transportem lub zwrot za wykupiony bilet na komunikację regionalną.

Bezpośrednie linki do dokumentów

Deklaracja udziału dziecka w konsultacjach stacjonarnych

Zgoda i oświadczenie rodziców na zajęcia opiekuńcze w kl. I-III

Procedura zapewnienia bezpieczeństwa w czasie organizacji zajęć w klasach 1-3

Orlik w Rogozinie ponownie otwarty

Od poniedziałku, 18 maja, po przerwie związanej z pandemią COVID-19 ponownie uruchomiony zostanie kompleks boisk ORLIK w Rogozinie. Harmonogram pracy, procedury korzystania z obiektu w czasie obostrzeń, wzór umowy użyczenia dla grup zorganizowanych oraz zasady zapisów grup zorganizowanych znajdują się w dokumentach do pobrania. Pierwszeństwo w rezerwacji obiektu maja grupy złożone z mieszkańców Gminy Radzanowo. O sukcesie rezerwacji decyduje też kolejność zgłoszeń w sekretariacie ZSP w Rogozinie. Linki do dokumentów poniżej:

Harmonogram pracy Orlika 2020

Procedury korzystania z obiektu Orlik w związku z Covid-19

Umowa użyczenia Orlika w Rogozinie i oświadczenia

 

 

Co ze szkołami do wakacji?

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Dziś Ministerstwo Edukacji podało harmonogram pracy szkół do końca czerwca tego roku. Zapraszamy do lektury, a my w najbliższych dniach opracujemy harmonogram dla naszej szkoły i podamy go do publicznej wiadomości.

https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14730,Co-ze-szkolami-do-wakacji.html

Od 18 maja 2020 r. wznawiamy działalność Przedszkola Samorządowego w Rogozinie

Przedszkola Samorządowego w Rogozinie wznawia działalność od 18 maja 2020 roku.

Rodzice, którzy wyrazili zgodę na przysłanie dziecka do naszego przedszkola, zobowiązani są do zapoznania się z obowiązującymi wewnętrznymi procedurami, wynikającymi z obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz do podpisania oświadczenia.

Dokumenty zamieszczamy poniżej:

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Przedszkolu Samorządowym w Rogozinie w związku z COVID-19

Załącznik nr 1 do Procedur bezpieczeństwa COVID-19 – Oświadczenie rodzica

Załącznik nr 2 do Procedur bezpieczeństwa COVID-19 – Informacja dla rodzica

Wytyczne-GIS-żłobki-przedszkola-Pierwsza-aktualizacja

 

Go to Top