Wpisy z Czerwiec, 2021

W wakacje Orlik czynny dłużej

Sylwester Ziemkiewicz – Wójt Gminy Radzanowo zdecydował wydłużyć czas pracy Orlika. Od 1 lipca do 31 sierpnia obiekt będzie czynny:

  • od poniedziałku do piątku: 15:00 – 21:00
  • w soboty i niedziele: 15:00 – 21:00

Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego. Niesprzyjająca pogoda zdecydowała, że rozdanie nagród i świadectw odbyło się w klasach. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe.

Najbardziej wzruszającym momentem było jednak pożegnanie klasy ósmej, która tego dnia po raz ostatni przekroczyła próg Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie.

W tym roku po raz pierwszy wręczyliśmy specjalne nagrody dla uczniów i szkolnych organizacji (np. harcerze i zuchy), którzy wykazali się nieszablonowymi zainteresowaniami i pasją w działaniu. Pomysłodawczynią tej nagrody jest Jolanta Sochacka – nauczycielka fizyki i chemii, przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo. Pani Jola, wręczając nagrody, złożyła również życzenia w imieniu wójta Gminy Radzanowo – Sylwestra Ziemkiewicza, któremu wyjazd służbowy nie pozwolił przyjechać do naszej szkoły.

W uroczystości wziął także udział Krzysztof Czerwiński – radny do Rady Gminy Radzanowo. Pan Krzysztof i dyrektor szkoły wręczyli uczniom stypendia naukowe. Otrzymali je ci, którzy zdobyli średnią ocen co najmniej 4,75.

Na koniec uroczystości dzieci z klas młodszych poczęstowały się cukierkami od pani Ewy Przygody. Pani Ewa co roku obdarowuje nasze dzieci słodyczami.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Jak wspierać dziecko po powrocie do szkoły po pandemii? Krótki poradni dla rodziców

Co prawda wakacje za pasem, ale tej wiedzy nigdy za dużo. Będzie jak znalazł w nowym roku szkolnym.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Płocku przygotowała dla rodziców krótki poradnik „Jak wspierać dziecko po powrocie do szkoły po pandemii?”

Polecamy Państwa uważnej lekturze!

Aby przeczytać poradnik, kliknij ten link:

Zakończenie roku w przedszkolu

23 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków.

Deszcz i burza pokrzyżowała nam plany i z dziedzińca przedszkola musieliśmy przenieść się do sal.

Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Dzieci przygotowały krótką część artystyczną, mówiły wierszyki i śpiewały piosenki. Potem wszystkie otrzymały nagrody, dyplomy i wspaniałe upominki od rodziców.

Relacja zdjęciowa kliknij

(więcej…)

Trzecie miejsce harcerzy na Ogólnopolskim Rajdzie Wisła

12 czerwca szkolna drużyna harcerska wzięła udział w 44. Ogólnopolskim Rajdzie Wisła. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w trasie ratowniczej, gdzie czekały na nas zadania ze znajomości pierwszej pomocy. Mieliśmy też okazję wykonywać zadania sprawnościowe, z którymi mają do czynienia strażacy.

Dobre przygotowanie do rajdu dało harcerzom III miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni, że stanowimy tak zgrany zespół, który świetnie niesie pomoc w trudnych sytuacjach. Pozdrawiamy i do zobaczenia na szlaku.

Czuwaj!

Opiekunami drużyny są druhowie: Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski.

Zdjęcia, kliknij

(więcej…)

Dzieci z klas trzeciej i szóstej wyróżnione w konkursie języka angielskiego „Words Champion”

Z okazji Dnia Unii Europejskiej chętni uczniowie z klas 3, 5 oraz 6 wzięli udział w konkursie z języka angielskiego „Words Champion”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest  Prywatna Szkoła Językowa Forum w Kaliszu. Celem konkursu jest promowanie wspólnej nauki wśród uczniów szkół podstawowych oraz zachęcenie do pracy nad poszerzaniem słownictwa. Każdego roku konkurs  ma inny temat przewodni wybierany przez organizatora.

Tematem tegorocznej ogólnopolskiego edycji było ‘Travelling’ –podróżowanie. Do konkursu uczniowie mogli przystąpić w dwuosobowych drużynach lub indywidualnie. Konkurs odbywa się zawsze na trzech poziomach: dla uczniów klas 3-4, uczniów klas 5-6 oraz uczniów klas 7-8.

Każdy uczestnik  otrzymał dostęp do kursu online, który   pozwolił przygotować się do konkursu. Uczniowie musieli oglądać prezentacje wymaganego słownictwa oraz filmy, wykonywać ćwiczenia na specjalnie przygotowanej platformie, mieli możliwość uczestniczenia w grach oraz zabawach interaktywnych. Konkurs jest trochę inny, bowiem nie ogranicza się do przeprowadzenia testu i wybrania najlepszych uczniów, ale pozwala uczestnikom stać się lepszym, dając narzędzia i pokazując sposoby na naukę, jak również daje pomysły na naukę z kolegą/koleżanką promując wspólna naukę i motywując do pracy nad słownictwem.  Główną wartością konkursu  było zaangażowanie dzieci w naukę, bowiem konkurs to głównie zestaw zadań i gier, które trzeba przejść, aby ukończyć poszczególne etapy. Sam test był dla uczniów okazją do pokazania, jak wiele się nauczyli i nagrodzenia tych osób, które poczyniły największe postępy. W naszej szkole konkurs odbył się 28 maja. Polegał na rozwiązaniu testu leksykalnego, na zapisaniu usłyszanych słów oraz na tłumaczeniu usłyszanego oraz napisanego słownictwa, związanego z podróżowaniem.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas 3, 5 oraz 6. Cztery osoby otrzymały wyróżnienie oraz nagrodą książkową: Wiktoria Trafny (klasa 3), Amelia Stajszczak (klasa 3), Julia Konieczkowska (klasa 6) oraz Oliwia Rolska (klasa 6). Nagrody oraz dyplomy zostaną rozdane wszystkim uczestnikom konkursu w dniu zakończenia roku szkolnego przez wychowawców danej klasy.

Koordynatorką konkursu była nauczycielka języka angielskiego, Joanna Lis.

Projekt: Wymiana kartek pocztowych w języku angielskim

W tym roku szkolnym uczniowie z klasy trzeciej wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek w języku angielskim. Najpierw nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 7 w Lęborku (województwo pomorskie). Następnie uczniowie zostali zaznajomieni z pomysłem współpracy, który bardzo im się spodobał.  Projekt polegał na wykonaniu kartek o tematyce wiosennej lub wielkanocnej, używając dowolnej techniki oraz napisaniu życzeń lub pozdrowień dla wylosowanej osoby z innej szkoły.

Takie doświadczenie pozwala na kultywowanie tradycji świątecznych, nawiązanie nowych znajomości oraz naukę podstawowych zwrotów w języku angielskim, potrzebnych do napisania życzeń oraz pozdrowień. Wymiana kartek miała na celu usprawnianie umiejętności językowych uczniów, wykorzystywanie nauczonych zwrotów na lekcji języka angielskiego w praktyce oraz podjęcie współpracy z inną szkołą i integrację uczniów.

Z powodu pandemii projekt przeciągnął się w czasie, gdyż kartki zostały wysłane dopiero w maju, a w czerwcu dzieci otrzymały odpowiedź zwrotną od rówieśników ze szkoły partnerskiej. Jednak uczniowie obydwu szkół przystąpili do powierzonego im zadania z bardzo dużym entuzjazmem. Starali się wykonać kartki najlepiej, jak potrafią. Efekty ich pracy są widoczne w poniższej relacji zdjęciowej.

Wyrażamy nadzieję na kontynuowanie  oraz poszerzenie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 7 w Lęborku, zapraszając do wykonywania następnych projektów również szkoły z innych krajów.

Koordynatorką projektu była nauczycielka języka angielskiego, Joanna Lis.

(więcej…)

Inscenizacja „Bazyliszka” w wykonaniu uczniów klasy czwartej

17 czerwca klasa IV pokazała inscenizację warszawskiej legendy o Bazyliszku.  Młodzi adepci sztuki aktorskiej, zadbali nie tylko o piękny przekaz słowa mówionego, ale samodzielnie przygotowali potrzebne rekwizyty.

Spektakl został wystawiony dla uczniów klas I-III oraz  grup przedszkolnych. Przedstawienie wyreżyserowane przez polonistkę, Olgę Sawicką, spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem młodych widzów.

Zdjęcia ze spektaklu, kliknij

(więcej…)

Zakończenie roku szkolnego i przedszkolnego, harmonogram ostatniego tygodnia zajęć i dowozu dzieci do szkoły

Zakończenie roku w przedszkolu odbędzie się w czwartek, 24 czerwca, o godz. 10:00, na dziedzińcu szkoły. W przypadku niepogody uroczystość odbędzie się w salach obu grup. Wówczas będzie mogło wejść tylko po jednym z rodziców/opiekunów dziecka. Prosimy zabrać maseczki. Przedszkole tego dnia czynne normalnie.

Zakończenie roku w szkole odbędzie się w piątek, 25 czerwca, o godz. 08:00 dla klas I-IV i o 09:00 dla klas V-VIII. Obie uroczystości odbędą się na dziedzińcu szkoły. W przypadku niepogody uroczystość odbędzie się w klasach, wówczas bez udziału rodziców.

W dniach 21-24 czerwca zajęcia dydaktyczne w szkole będą odbywały się w godz. 08:00-11:50. Potem będą organizowane zajęcia opiekuńcze na świetlicy.

Przedszkole pracuje normalnie do 30 czerwca 2021 r.

Dowożenie dzieci do szkoły:

W dniach 21-24 czerwca 2021 r.:

  • kursy poranne – bez zmian;
  • kursy popołudniowe: kurs pierwszy – 12:45, kurs drugi – 14:40;

W dniu 25 czerwca 2021 r.:

  • kursy poranne – bez zmian;
  • kursy popołudniowe: kurs pierwszy – 09:30 (dla dzieci z klas I-IV), kurs drugi – 10:30 (dla dzieci z klas V-VIII);

Rajd szkolnej drużyny zuchowej

Doczekaliśmy się! Po długiej przewie związanej z pandemią, 22 maja z wielkim entuzjazmem 25 GZ „Lisia Gromada” udała się do Nowej Góry na Festiwal Football 3 & Global Goals na słodko, w ramach  Fair Play Program.

Program FAIR PLAY to projekt, którego celem jest rozwinięcie atrakcyjnego i ciekawego programu społeczno-edukacyjnego poprzez naukę gry w Football3.

Pod czujnym okiem doświadczonych wolontariuszy dzieci rozegrały mecze metodą football3.

Ponadto świętowały Światowy Dzień Pszczół, biorąc udział w różnorodnych zadaniach, wykorzystując zdobytą widzę i budując m.in. ule z trzciny.

Pełni wrażeń i z licznymi upominkami wróciły do szkoły, tym samym, oczekując na kolejne wspólne wyprawy.

Opiekunką zuchów i organizatorką wyprawy była nauczycielka naszej szkoły, Justyna Drajkowska.

Czuwaj!

Zdjęcia z rajdu kliknij

(więcej…)
Go to Top