Wpisy z Marzec, 2022

Klasy VI i VII na wycieczce krajoznawczej

23 marca uczniowie klas VI i VII wraz z opiekunami wybrali się do Wiączemina Polskiego, gdzie znajduje się Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego poświęcony kulturze Olędrów.


Prace nad utworzeniem skansenu prowadziło Muzeum Mazowieckie w Płocku. Na terenie o powierzchni 2,3 hektara powstała piękna osada, gdzie znajdziemy kościół, budynek dawnej szkoły z mieszkaniem nauczyciela oraz zaniedbany cmentarz ewangelicki. Ponadto w skansenie można podziwiać dwie zagrody z okolicznych wsi. Jedną z nich jest typowo olęderski Langhof – długi budynek gdzie część mieszkalna i gospodarcza (obora i stodoła) są połączone pod jednym dachem, drugą zaś – zagroda typu polskiego.


Otwarcie skansenu odbyło się dnia 14 października 2018 roku.

Zdjęcia kliknij

(więcej…)

Rekolekcje wielkopostne

W piątek, 1 kwietnia 2022 r. dzieci z naszej szkoły mogą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, organizowanych w Parafii pw. św. Faustyny – Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie. Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 08:00.

W przypadku chęci uczestnictwa w rekolekcjach rodzice/opiekunowie przyprowadzają dzieci do kościoła. Tam uczniowie przebywają pod opieką nauczycieli i po zakończeniu razem wracają do szkoły.

Jeśli rodzice/opiekunowie nie wyrażają zgody na uczestnictwo dziecka w rekolekcjach, przyprowadzają je do szkoły. Szkoła otwarta jest jak zwykle od 06:30. Tu dzieci przebywają pod opieką nauczycieli dyżurujących na świetlicy. W tym czasie (na pierwszej godzinie lekcyjnej) nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne.

Dzieci dowożone szkołobusem przejeżdżają na rekolekcje/świetlicę szkolną zgodnie z rozkładem jazdy.

Tego dnia zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się od drugiej lekcji, tj. od 08:55. Rodzic może dostarczyć dziecko bezpośrednio na te zajęcia, rezygnując zarówno z rekolekcji, jak i z porannych zajęć opiekuńczych na świetlicy.

Orlik czynny od wtorku 15 marca

W dniach 15-31 marca Orlik w Rogozinie będzie czynny w godzinach:

  • poniedziałek-piątek: 17:00-21:00
  • sobota: 15:00-19:00

Od kwietnia godziny otwarcia ulegną zmianie. Czas pracy będzie wydłużony.


Zorganizowane grupy z terenu gminy Radzanowo proszone są o zgłaszanie się do animatorów w celu ustalenia godzin korzystania z obiektu sportowego w bieżącym sezonie.

Zapraszamy!

Pomoc Ukrainie. Lista potrzebnych rzeczy

Drogie Dzieci! Szanowni Państwo!

Ukraina wciąż potrzebuje naszej pomocy, ale zbieramy tylko potrzebne rzeczy, których listę otrzymaliśmy. Kto ma coś z tej listy w domu, albo zechce kupić, prosimy dostarczyć do szkoły (wychowawcy klas i harcerze). My przekażemy dalej. Dziękujemy z całego serca!

Radiostacje (walkie-talkie), latarki z bateriami, śpiwory, karimaty, bielizna termiczna, ciepłe skarpety, koce termiczne, noktowizory, lampy halogenowe, rękawice robocze i ognioodporne, hełmy ochronne.

Środki medyczne, w tym materiały opatrunkowe – plastry, bandaże, gazy i nożyczki do opatrunków, środki na oparzenia, leki przeciwbólowe, ibuprofen, paracetamol, węgiel leczniczy, kompletne apteczki pierwszej pomocy (takie jak do samochodów).

Prześcieradła jednorazowe, jednorazowa zastawa stołowa, plastikowe kanistry do przechowywania wody pitnej, rękawice lateksowe i gumowe, taśma kolorowa (nieprzezroczysta), poduszki i kołdry plus komplety pościeli najlepiej z prześcieradłem.

Detergenty, środki dezynfekujące, produkty higieny osobistej (m.in. pieluchy jednorazowe i zwykłe, chusteczki nawilżające, podpaski, mydło, szampon).

Jedzenie dla dzieci, gotowa żywność o długim terminie przydatności do spożycia (zupki, konserwy i tym podobne).

Dziękuję w imieniu potrzebujących
Robert Majewski

Go to Top