Wpisy z Maj, 2022

Uczniowie z klas I-III na wycieczcie a Parku Torus

17 kwietnia dzieci z klas I-III pojechały na wycieczkę do Parku Nauki Torus, mieszczącego się w Ciechanowie. Park umożliwił dzieciom samodzielne eksperymentowanie, odkrywanie praw i badanie zależności – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki i architektury. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat historii wieży ciśnień w Ciechanowie. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję wziąć udział w kreatywnych warsztatach i samodzielnie zrobić tęczę.

Dzieci zwiedzały interaktywną wystawę z eksponatami, gdzie mogły później samodzielnie wypróbować działania różnych urządzeń. Użytkowanie eksponatów pozwoliło naszym uczniom przyjrzeć się wielu tematom w nowy sposób i poprzez tę nową perspektywę zaciekawić. Po zwiedzaniu wystawy czekał na nas poczęstunek i pyszne lody. Nie zapomnieliśmy również o odpoczynku na ogromnych leżakach na dachu Parku Nauki. Zdjęcia kliknij

Czwarte miejsce dziewcząt w konkursie języka angielskiego

18 maja trzy uczennice klasy czwartej wzięły udział w międzygminnym konkursie czytelniczym z języka angielskiego „Let’s read” w Szkole Podstawowej w Liszynie.

Drużyna dziewcząt w osobach Amelia Stajszczak, Wiktoria Trafny, Wiktoria Pejta najpierw dokonała autoprezentacji. Dziewczynki przedstawiły się oraz powiedziały kilka zdań o swoich zainteresowaniach i swojej szkole. Następnie sprawdzane były umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz ładne czytanie (Fragment „Kubusia Puchatka” – „Winnie The Pooh” w oryginalnej wersji językowej).

Naszej drużynie udało się zdobyć 4. miejsce. Dziewczęta miały okazję sprawdzić swoje kompetencje językowe na tle  innych dzieci,  doskonalić tak ważną umiejętność współpracy w grupie  oraz poznać rówieśników z innych szkół.

Gratulujemy!

Dziewczęta do konkursu przygotowała ich nauczycielka, Sylwia Witkowska. Zdjęcia kliknij

Szkolnie biegacze wśród najlepszych w województwie mazowieckim

29 kwietnia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział  Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Kamionie, gm. Młodzieszyn. Trójka naszych uczniów dostała się do etapu wojewódzkiego, gdzie mieliśmy szansę spróbować swoich sił w kategorii dzieci na trasie 800 m. dziewczęta i 1000 m. chłopcy.

Na starcie stanęło ok. 80 biegaczy z każdej kategorii. Do najlepszych biegaczy z naszej szkoły należą: Wiktor Chyliński, który zajął 22. miejsce, Tomasz Wojciechowski – 25. miejsce i Nikola Olesik.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do zawodów młodych biegaczy przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Iwona Zalewska i Norbert Pałysa.

Zdjęcia kliknij

Dbamy o bezpieczeństwo dzieci na drodze

11 maja w klasie drugiej odbyła się lekcja dotycząca znajomości przepisów ruchu drogowego. Dzieci uczestniczyły w pogadance poświęconej prawidłowego zachowania się na drodze. Na lekcji uczniowie obejrzeli  film edukacyjny pod nazwą „Bezpieczeństwo dzieci na drodze”. Rozmawialiśmy również o zasadach zachowania, kiedy wybieramy się na wycieczkę rowerową i przypomnieliśmy sobie obowiązkowe elementy wyposażenia roweru.

Lekcję przeprowadziła wychowawczyni klasy, Anna Śliwińska. Zdjęcia kliknij

Umowa podpisana. Rusza rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie. Powstanie nowe przedszkole

To największa tegoroczna inwestycja w gminie Radzanowo 🏣Umowę podpisali Piotr Jakubowski Wójt Gminy Radzanowo i Dariusz Jędrzejczak, właściciel firmy BOX PLAY.

Zadanie zostanie zrealizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszej kolejności zostanie opracowana dokumentacja projektowa 📑. Po uzyskaniu wszelkich zgód i pozwoleń, ruszą kompleksowe roboty budowlane. W nowym budynku przedszkola powstaną klimatyzowane sale dydaktyczne dla ponad 100 dzieci, z całym niezbędnym zapleczem, infrastrukturą techniczną i wyposażeniem. Zdjęcia kliknij