Dziś od rana gościliśmy objazdowy teatrzyk „Blaszany bębenek”. Młodzi aktorzy zagrali dla naszych przedszkolaków i dzieci z klas I-III sztukę „Skarb to nie złoto”.
 
Była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. W lesie czekały ich zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwalniają krasnala z pajęczej sieci, udało im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliżył widzom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym.
 
W przedstawieniu wykorzystane były znane wszystkim dzieciom piosenki oraz autorski utwór zaśpiewany na żywo. Widzowie oprócz wspólnego tańca i śpiewu wzięli udział w ratowaniu krasnali przed niebezpieczeństwem oraz wspólnym poszukiwaniu rośliny.
 
Scenariusz powstał w oparciu o współpracę ze scenarzystami szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie oraz wydziału scenariopisarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Relacja zdjęciowa, kliknij