Amerykanka w naszej szkole

2 października w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje języka angielskiego. Tego dnia zajęcia z klasami IV-VII poprowadziła pani Annette Dorey, która przyjechała ze Stanów Zjednoczonych, dokładniej z miasta Lewiston w stanie Maine. Pani Annette jest nauczycielem o bogatym doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą na różnych poziomach edukacji. Ma na swoim koncie wiele sukcesów dydaktycznych i wychowawczych. Jest autorką kilku opracowań, udziela się charytatywnie, śpiewa w chórze. Co więcej jest osobą bardzo serdeczną i energiczną. Koordynatorką wizyty była szkolna anglista – Sylwia Witkowska, która też gościła Annette u siebie przez cały weekend. Dziękujemy za pomoc!

Na zajęciach uczniowie ćwiczyli głównie wymowę słów, kładziono nacisk na akcent i intonację. Pani Dorey opowiadała o Stanach Zjednoczonych, o swoim stanie, o mieście, o swoich polskich korzeniach. Spotkanie z osobą, której językiem ojczystym jest język angielski było świetną okazją do szlifowania wymowy, osłuchania się z melodią języka.