Bal karnawałowy w przedszkolu

Karnawał to czas zabaw i bali. Charakteryzuje się on bajecznym wystrojem sal, kolorowymi strojami oraz skoczną muzyką. W takiej właśnie atmosferze bawiły się dzieci z Samorządowego Przedszkola w Rogozinie podczas tegorocznego balu karnawałowego.

Dla  przedszkolaków dzień 2 lutego 2024 r. był dniem wyczekiwanym przez wiele tygodni. Kolorowe postacie pojawiały się w przedszkolu od samego rana. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, Elzy, pszczółki, piratów, strażaków, policjantów, a także Spider-Mana czy Batmana.  Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich  bajecznych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój i zachęcił do wesołej zabawy, którą poprowadziły panie animatorki: Julka i Madzia.  Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje oraz z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach i konkursach, takich jak: „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy” czy ,,krasnoludek”. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu. Jednym słowem zabawa na 102!

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasze przedszkolaki z wielkim żalem opuszczały sale balowe. Każdy na pamiątkę otrzymał kolorowy balonik.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!