Bartosz Jezierski odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Płocka – Andrzeja Nowakowskiego

XX Międzyszkolna Liga Przedmiotowa dla szkół podstawowych zakończona. Laureaci spotkali się w ratuszu i odebrali nagrody. Z rąk Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, nagrodę za II miejsce w konkursie matematycznym klas IV odebrał nasz uczeń Bartosz Jezierski. Gratulacje za osiągnięcia swojego ucznia odebrała też Małgorzata Konopacka, nauczyciel matematyki w naszej szkole.

– Możecie być z siebie dumni. Ciężko pracowaliście i włożyliście mnóstwo energii w to, aby znaleźć się w miejscu, w którym dziś jesteście – mówiła do dzieci Bożena Rulak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. To właśnie ta placówka od 15 lat niezmiennie organizuje konkurs.Tegoroczna edycja ligi przedmiotowej dla szkół podstawowych była już dwudziestą z kolei. Z okazji jubileuszu organizatorzy postanowili zamienić dotychczasowe puchary na uskrzydlone statuetki. Podobne do Fryderyków, czyli nagród muzycznych, które również zostały w tym roku przyznane po raz dwudziesty.- Ta statuetka to jeszcze nie Fryderyk, ale każda droga po laury i sukcesy musi się kiedyś rozpocząć – zwracał się do laureatów konkursu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Gratuluję wam, a także waszym rodzicom i nauczycielom.

W tegorocznej edycji ligi wzięło udział 752 uczniów z klas II-VI z 24 szkół z Płocka i gmin ościennych. Uczniowie klas II-III rywalizowali w dwóch kategoriach: edukacja polonistyczna i edukacja matematyczna, natomiast uczniowie klas IV-VI aż w pięciu kategoriach: język polski, język angielski, matematyka, historia i przyroda  Ogółem przeprowadzono 17 konkursów. Uczestnicy startowali zarówno indywidualnie, jak  i drużynowo. We wszystkich kategoriach wyłoniono 123 laureatów.

Podczas uroczystości w ratuszu wyróżnieni zostali nie tylko uczniowie, ale również uczący ich nauczyciele.

Galę uświetnili swoimi występami uczniowie płockich szkół. Akompaniował im zespół złożony z nauczycieli.