Biwak harcerski w naszej szkole

Biwak rozpoczęliśmy o godzinie 18:00. Po zakwaterowaniu się w szkole i zrobieniu musztry przez druhnę Iwonę, rozpoczęliśmy przygotowania do gry terenowej.  Podzieliśmy się na dwa zastępy. Zadaniem „uciekającego” zastępu było zostawienie po drodze znaków, strzałek, śladów oraz zadań dla grupy „pościgowej”. Grupa pościgowa miała za zadanie odnalezienie i rozwiązanie wszystkich pozostawionych przez pierwszą grupę zadań. Wszyscy bawili się świetnie.

Po grze terenowej zrobiliśmy wspólnie posiłek. Po kolacji, nadszedł czas na „świeczkowisko”. Zamiast ogniska w okręgu były symbolicznie zapalone świece. Śpiewaliśmy piosenki harcerskie oraz pląsy. Późnym wieczorem rozpierała nas energia więc druhna Iwona pokazała nam kilka ciekawych układów tanecznych. O godzinie 8:00 w sobotę biwak zakończył się i wszyscy niechętnie wrócili do domów, zadając sobie pytanie kiedy następny biwak.

Biwak zorganizowali druhowie: Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski, nauczyciele naszej szkoły. Relacja zdjęciowa z biwaku, kliknij