Biwak harcerski w naszej szkole

Założona w ubiegłym roku szkolna drużyna harcerska przygotowuje się do ślubowania. Uroczystość odbędzie się 11 listopada, w 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach przygotowań harcerze zorganizowali biwak. Nocowali w szkole z piątku na sobotę 28-29 września.

Wszystko zaczęło się o godzinie 18:00. W ramach biwaku odbył się również rajd. Harcerze na podstawie mapy i zadań mieli zlokalizować punkty w miejscowości Rogozino, po czym do nich dotrzeć. Gdy nastał zmierzch harcerze rozpalili ognisko i zjedli kiełbaski. Około 21 wrócili do szkoły by rozpocząć świeczkowisko. Śpiewali piosenki harcerskie, była też „iskra przyjaźni”. Rano, jeszcze przed wyjazdem, druhna Iwona zrobiła poranną gimnastykę, aby rozgrzać ciała przed powrotem do domów. Opiekunami drużyny podczas biwaku byli druhowie: Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski – nauczyciele naszej szkoły.