Biwak harcerski w szkole

18-19 listopada odbył się biwak i rajd w Rogozinie, zorganizowany przez drużyny Wilcza Wataha i Lisia Gromada. Zajęcia rozpoczęły się w piątek. Było wspólne gotowanie, wykłady harcerzy starszych na temat musztry i prawidłowego munduru, wieczór zakończyliśmy świeczkowiskiem, na którym zuchy złożyły obietnicę. Potem odbyły się podchody przygotowane przez zastęp Świataków. W nocy był alarm mundurowy.

Sobota rano to wyjście na trasę ze zadaniami.

Ten biwak był wyjątkowy! Lisia Gromada przeszła prawdziwe kuchenne rewolucje! Oprócz wiedzy teoretycznej, zuchy wykazały się niezwykłymi umiejętnościami praktycznymi. Samodzielnie wykonali przepyszne gofry oraz pizzę! Świetną przekąską okazała się wata cukrowa. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wspólnych pląsów i śpiewów z harcerzami.
Opiekunami obu drużyn są nauczyciele z naszej szkoły: Justyna Drajkowska, Iwona Zalewska i Kamil Jakubowski.

Zdjęcia kliknij