Czym jest dla mnie wolność?

Z okazji 25 lat wolności w Polsce, w naszej szkole rozpisano konkurs literacki. Uczniowie klasy V i VI mieli za zadanie napisać pracę na temat własnych przemyśleń o tym „Czym jest dla mnie wolnoć?” Spłynęło 10 znakomitych prac, z których jury pod przewodnictwem polonistki Agnieszki Wójcik, wyłoniło laureatów. I miejsce zajęła praca Marty Różańskiej, a drugie tekst Oliwii Malczyk. Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia: Karolina Wawrzyńska, Agnieszka Gralewska, Jakub Szalonkiewicz, Mariusz Zdziemborski, Wioletta Michalak, Sandra Ogieniewska, Magdalena Dobaczewska, Paulina Petakiewicz.

W środę 4 czerwca 2014 r. minęło dokładnie 25 lat od wyborów z 1989 r., które zakończyły się wielkim zwycięstwem Solidarności. Ich konsekwencją był upadek rządów komunistycznych w Polsce.