Dla Ciebie, Ojczyzno… – konkurs recytatorski w naszej szkole

Za nami już IV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych i Przedszkoli „Dla Ciebie, Ojczyzno”. W tym roku gościliśmy czterdziestu pięciu recytatorów z piętnastu przedszkoli i szkół podstawowych powiatu płockiego.

Uczestników jury oceniało w trzech kategoriach: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VIII. Jurorzy wysoko ocenili umiejętności recytatorów, przyznając złote, srebrne i brązowe liry. Najwyższe nagrody Grand Prix –  kat. klasy I-III – Aleksandra Zielińska ze Szkoły Podstawowej im. kpr. Feliksa Ignacego Grabowskiego w Bodzanowie, kat. klasy IV-VIII – Julia Wiktorowska ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie.

Recytatorów oceniało jury w składzie: przedszkola i klasy I-III Milena Kolibczyńska (kierownik Działu upowszechniania i promocji w Muzeum Mazowieckim w Płocku), Łukasz Jarzyński (przewodniczący jury, aktor), klasy IV-VIII–  –Beata Kapowicka (bibliotekarka), Agnieszka Wójcik (nauczyciel języka polskiego).

Nagrody uczestnikom wręczył Piotr Jakubowski – wójt gminy Radzanowo. Ponadto występujący otrzymali upominki od Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza.

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych i Przedszkoli przygotowali: Olga Sawicka, Justyna Drajkowska, Marlena Kącicka i Norbert Pałysa.

Pełna lista nagrodzonych (wg kolejności występowania):

Przedszkola

Antonina Ratkowska