Dobry wynik uczniów klasy IIB w konkursie czytelniczym w Płocku

16 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Płocku odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Julian Tuwim i jego bohaterowie”. Głównym celem konkursu było przybliżenie i popularyzacja utworów Juliana Tuwima. W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny klas drugich z Płocka i powiatu płockiego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się rzetelną znajomością wierszy tego sławnego polskiego poety. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIB: Martyna Piasecka i Sebastian Piątkowski.

Martyna i Sebastian wypadli znakomicie. Zdobywając 32 punkty (na 39 możliwych), otarli się o miejsce na podium.

Dobry wynik jest efektem wytężonej pracy. Dzieci, przystępując do konkursu, musiały niezwykle szczegółowo poznać kilkadziesiąt wierszy Juliana Tuwima. Życzymy dalszych sukcesów!

Do konkursu uczniów przygotowała ich wychowawczyni: Małgorzata Majewska.